fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

jak urządzić altanę w środku
Dom Ogród

Jak urządzić altanę w środku, by była funkcjonalna?

Altana ogrodowa to obiekt wszechstronny, który po prostu musi być obecny w każdym ogrodzie. Jest to autonomiczna jego część jeśli chodzi o strefę wypoczynku i relaksu. Jest bardzo wiele sposobów jej aranżacji, ale zawsze trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak najlepiej przystosować jest ją do swoich potrzeb.

Jak urządzić altanę w środku?

Altana jest miejscem wypoczynku, ale przede wszystkim organizowane są w niej różnego rodzaju poczęstunki i grille. Na pytanie – jak urządzić altanę w środku? – odpowiedź jest prosta. Tak by można ją jak najlepiej wykorzystać. Wszystko też zależne jest konstrukcji danego miejsca. Gdy ma być to przyjemna, ogrodowa miejscówka, najlepiej jest obudować ją ścianami ażurowymi. Natomiast gdy przeznaczona ma być ona do organizacji przyjęć, dobrze by było pozostawić jej konstrukcję otwartą.
W pierwszym przypadku najlepiej jest postawić na meble wypoczynkowe, a w drugim dobrze jest w niej ustawić stół, krzesła, grill i zrobić miejsce do spożywania posiłków.

Altana to miejsce na meble ogrodowe, które są jej integralną częścią. W zależności od jej wielkości, stawia się tam tyle mebli i takiego rodzaju, jakie jest ona w stanie pomieścić. Dobrze by było, gdyby zawsze znalazło się tam miejsce na stół, przynajmniej mały. Krzesła, fotele, ława czy ławka do siedzenia, powinny być tak dobrane by się w niej zmieściły i dały możliwość poruszania się po altanie.
Gdy altana będzie bardziej przestronna, może pomieścić także grill gazowy lub grill innego rodzaju. Pamiętać jednak trzeba, by był on oddalony od mebli wypoczynkowych. Altana z miejscem na grill musi być do niego przystosowana. Powinna mieć dach z wentylacją, przez którą będzie odprowadzany dym.

Różne rodzaje altan

Altana ogrodowa ma za zadanie być miejscem funkcjonalnym, ale także i znacznie dekoracyjnym. Dzisiaj buduje się altany w różnych stylach, są więc altany w stylu rustykalnym, klasyczne, obsadzone zieloną roślinnością. Coraz częściej oświetla się tego typu miejsca, by móc przebywać w nich jak najdłużej. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w altanach, nie wykorzystuje się w ich konstrukcjach elementów dekoracyjnych. Najczęściej wnętrza altan aranżuje się stosując w nich dekoracje typu wazony z kwiatami, ozdobne poduszki, ciekawe lampy.
Bardzo często w altanach spotykane są ozdobne i dekoracyjne, drewniane kufry zamykane. Mogą być one siedziskiem, ale na pewno są też miejscem na ukrycie różnego rodzaju przedmiotów, które są potrzebne tylko w danych momentach.