fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

dywany perskie
Dom Wnętrza

Dywany perskie – gdzie najlepiej się wkomponują?

Największą ozdobą wnętrz klasycznych oraz tych, które są urządzone w stylu orientalnym są dywany perskie. Charakteryzują je bogate zdobienia, którymi najczęściej są ciekawe i oryginalne ornamenty, sylwetki zwierząt lub kwiatowe wzory. Dywany perskie są ręcznie tkane a mimo to bogactwo ich wzorów i kolorystyka zachwycają i tworzą tego typu przedmioty niezwykle luksusowymi.

Jakie są dywany perskie?

Znane są od lat i od lat potrafią zachwycić każdego, nie tylko swoich miłośników. Obok perskiego dywanu nie sposób jest przejść obojętnie, tak jak nie można obojętnie postawić na nim stopy. Dywany wykonywane są z jedwabiu, wełny, akrylu i poliestru. Ich kształty są różnorodne: prostokątne, okrągłe, elipsa, kwadratowe. Można je umieścić w dużych wnętrzach i małych, ale za każdym razem będą znacznie wpływać na ich aranżację.
Dywany perskie produkowane są z ogromną dbałością i starannością. Przez ten fakt mogą cieszyć swojego właściciela przez bardzo długi czas swoją niesamowitą kolorystyką i ciekawym wzornictwem.

Co zrobić by perski dywan zawsze wyglądał dobrze we wnętrzu?

Ze względu na swoje wzory i na kolorystykę, perski dywan nie wkomponowuje się w każde wnętrze. Co prawda nasze babcie bardzo często na swoich podłogach miały perskie dywany, ale nie przywiązywały wagi do tego, z czym je łączą w danym pomieszczeniu. Przez to dywany perskie były przesytem, kłóciły się ze znacznie dużą ilością ozdobników i różnego rodzaju bibelotów. Dzisiaj dywan perski jest prawdziwym wyzwaniem dla dekoratorów wnętrz. Jest to rekwizyt bardzo dekoracyjny i cenny i niejednokrotnie trzeba jego obecność specjalnie uwypuklić i sprawić, że to perski dywan będzie najważniejszy w danym miejscu.
Perskie dywany nie łatwo jest położyć na parkiet czy podłogę, ponieważ nie zawsze będzie on wyglądał dobrze.

Gdzie najlepiej pasują dywany perskie?

Tego typu dywany najlepiej sprawdzą się we wnętrzach, których ściany zostały wymalowane na biało lub na jasne, stonowane kolory. Meble znajdujące się we wnętrzach, w których położono perskie dywany powinny być wykonane z naturalnych materiałów, najlepiej z drewna. Pers doskonale komponuje się ze stylem etnicznym a ułożony na kaflach wygląda wprost spektakularnie.
Najważniejsze jest by to pers był gwiazdą numer jeden. Dlatego idealnie pasuje na drewniane podłogi lub wyłożone drewnianymi panelami. Idealnie sprawdza się też w stylu retro, jednak wtedy nic nie powinno być tam przypadkowe.
Dzisiaj perskich dywanów nie trzeba już przywozić z dalekich krajów, są dostępne w marketach i internetowych sklepach z dywanami.