fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

uniwersalna szafka rtv
Dom

Funkcjonalna i uniwersalna szafka rtv

Urządzając mieszkanie, mamy do podjęcia sporo decyzji. Jedna z nich to kwestia jak urządzić salon by był funkcjonalny oraz nawiązywał do stylu, który lubimy. W wielu domach centralne miejsce w dużym pokoju zajmuje telewizor i sprzęt rtv. Część osób preferuje umieszczenie całości tych sprzętów w jednym miejscu w domu. W takim przypadku znakomicie sprawdzi się praktyczna szafka rtv.

Jak umiejscowić telewizor?

Obecnie telewizory są płaskie i nie zajmują wiele miejsca, co sprawia, że świetnie się prezentują jako nowoczesny obraz na ścianie. Wystarczy dokupić odpowiedni uchwyt i zawiesić telewizor. Jednak co zrobić w przypadku, gdy poza telewizorem mamy konsolę, dekoder, kino domowe, głośniki, drukarkę i mnóstwo kabli? Najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiednio przystosowana szafka wyposażona w dodatkowe półki i szuflady, w których można umieścić wszystkie elektroniczne gadżety, płyty, pendrive, papier do drukarki itd.

Jak wybrać odpowiednią szafkę rtv ?

Najważniejsza kwestia to gdzie ta szafka będzie stała. Sprawdzamy wymiary pomieszczenia, potem określamy, ile sprzętu mebel powinien pomieścić i decydujemy czy wolimy otwarte półki, czy zamknięte szuflady. Poniżej przedstawiamy popularne typy mebli stosowanych do przechowywania elektroniki:

  • szafka z pólkami i szufladami – pomieści bardzo dużo sprzętu, nadaje się do większych i mniejszych pokoi. Może też pełnić funkcję komody na ubrania.
  • szafka z szufladami – dzięki właściwemu wyważeniu blatu, można tu umieścić telewizor, a szuflady pomieszczą dodatkowe akcesoria elektroniczne jak słuchawki, klawiatury, myszki czy powerbanki.
  • szafka z półkami – idealna np. dla melomanów, którzy potrzebują mieć dodatkowe miejsce na głośniki i dla osób lubiących zmieniać wystrój wnętrza. Szafka może pełnić wiele funkcji np. jako biblioteczka czy miejsce do przechowywani zastawy stołowej.

Pozostaje już tylko wybrać kolor pasujący do naszego wnętrza i gotowe. Sprawa nieco się komplikuje, jeśli głównym użytkownikiem szafki będzie nastolatek. Tutaj najczęściej okazuje się, że najważniejsza będzie wielkość miejsca do przechowywania, a kwestie wizualne będą znacznie mniej istotne. Na szczęście wybór jest na tyle duży, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Jak zorganizować miejsce do pracy zdalnej?

Wiele z nas pracuje z domu i potrzebuje miejsca, w którym umieści komputer, drukarkę, notatki, segregatory, a czasami także duży monitor czy rzutnik. Świetnym wyborem dla tych osób będzie szafka rtv. Pomieści wszystkie potrzebne narzędzia do pracy i wprowadzi harmonię i ład. Któż z nas nie lubi pracować w uporządkowanym wnętrzu? Po pracy można schować wszystkie akcesoria do zamykanej szafki i odpocząć. Więcej informacji o szafkach rtv znajdziecie tutaj: http://webwomen.pl/biala-szafka-rtv-praktyczna-i-elegancka/