fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

stare meble
Dom Wnętrza

Jak wykorzystać stare meble?

Stare meble znajdują się w każdym gospodarstwie domowym. Jeszcze kilka lat temu bez zastanowienia wynieśli byśmy je na śmietnik. Dziś planujemy, jak przywrócić im dawaną świetność i sprawić, by dalej cieszyły nasze oczy. Jak można wykorzystać meble, które lata świetności mają za sobą?

Coś pięknego do salonu

Stare meble mają swój urok. Nadgryzione zębem czasu przypominają o dawnych latach. Warto postarać się o przywrócenie im dawnej świetności, gdyż mogą stać się niebanalną ozdobą współczesnego mieszkania.

Łączenie starego z nowym od kilku lat cieszy się ogromną popularnością we współczesnym wystroju mieszkań. Wykorzystując stare meble można zrobić niebanalne ozdoby do mieszkania, które sprawią, że nabierze ono indywidualnego charakteru.

Po remoncie mieszkania bardzo często pozostają stare okna. Jest to świetny materiał do wykorzystania. Okiennice wyglądają przepięknie jako ramki na zdjęcia. Umieszczając w nich czarno-białe lub sepiowane zdjęcia sprawimy, że w naszym salonie zagoszczą wspomnienia najważniejszych chwil z życia rodziny.

Stara komoda z półkami świetnie sprawdzi się w roli szafki na wino. Koniecznie trzeba usunąć szuflady i zamontować drewniane elementy, które będą podtrzymywały butelki wina. Pobielona szafka, do której wykorzystamy metalowe, rustykalne zawiasy oraz uchwyty będzie wyjątkowo elegancko prezentowała się w salonie w stylu skandynawskim czy rustykalnym.

Do pokoju dziecka

Stare meble są również idealne, by wykorzystać je do pokoju dziecka. Warto do pracy nad zrobieniem zabawek zaprosić dzieci, dla których będzie to niesamowitą frajdą. Malowanie czy wbijanie gwoździ nie jest trudne dla starszego dziecka, a jest niecodzienną zabawą.

Stara szafka pod telewizor idealnie nadaje się do zrobienia kuchenki dla dziecka. Wystarczy pomalować ją na wybrany przez dziecko kolor, zamontować metalową miskę, która będzie imitacją zlewu i dokupić mini kuchenkę. Szafki zostaną wykorzystane na naczynia kuchenne i produkty spożywcze. Haczyki nad zlewem posłużą do powieszenia łyżek, patelni czy przykrywek.

Wygodny przedpokój

W korytarzu warto wygospodarować miejsce na wygodne siedzisko, które bardzo przyda się, gdy chcemy ubrać buty. Do tego również można wykorzystać stare meble.

Kilka połączonych krzeseł pozwoli zbudować wygodną ławkę. Pojedyncze siedziska należy zastąpić ławką, na której umieścimy miękki materac oraz rzucimy kilka wygodnych poduch. Mebel można pomalować na dowolny kolor, który będzie idealnie komponował się z wystrojem wnętrza.

Do zrobienia ławki w przedpokoju można wykorzystać również starą komodę. Należy usunąć górną część szafek oraz zastąpić ją siedziskiem. Na górze zostawiamy obudowę, która będzie służyła za oparcie. W dolnych szafkach zawsze można schować buty, torby czy inne drobiazgi.

Stare meble dają nam dużo możliwości. Dając im drugie życie możemy stworzyć elegancki mebel, który będzie niebanalny i niespotykany. Stare meble idealnie komponują się z mieszkaniami w stylu rustykalnym, industrialnym czy skandynawskim. Ożywią mieszkanie klasyczne oraz przełamią styl nowoczesny.