fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

meble ogrodowe wiklinowe
Dom Ogród

Meble ogrodowe wiklinowe – jakie są ich zalety?

Wiklina to popularny materiał, znany i używany od tysięcy lat. Dziś szczególnie chętnie stosuje się go m.in. do produkcji mebli ogrodowych. Dlaczego tego rodzaju sprzęty są tak lubiane? Jakie zalety posiadają meble ogrodowe wiklinowe?

Duża trwałość

Dawniej wiklinę uważano za słaby, niezbyt mocny materiał. Dziś jednak jakość produkowanych sprzętów znacznie się podniosła. Oferowane meble ogrodowe wiklinowe są wytrzymałe i potrafią przetrwać w dobrym stanie wiele lat. Ich zaletą jest odporność na m.in. na silne czynniki atmosferyczne (temperatury, opady), co jest szczególnie istotne w przypadku sprzętów przeznaczonych do użytku zewnętrznego. Aby mieć pewność, że meble nie ulegną zniszczeniom i przebarwieniom, wystarczy co jakiś czas zastosować impregnat do wikliny.

Gwarancja czystości

Utrzymanie w czystości sprzętów ogrodowych jest niezwykle ważne. Na tego typu elementach często osiada kurz, pyłki roślin, brud z powietrza i opadów. Meble ogrodowe wiklinowe na szczęście nie sprawiają pod tym względem żadnego problemu. Łatwo utrzymać je w czystości bez stosowania silnych detergentów. Do regularnej pielęgnacji wystarczy w tym wypadku woda i zwykły środek, taki jak płyn czy mydło. Dobrze sprawdzi się w tym celu również dostępny w domu ocet, kwasek cytrynowy lub soda oczyszczona.

Ładny i naturalny wygląd

Dla wielu osób istotne znaczenie ma również estetyczny wygląd sprzętu. Wiklina to ekologiczny, naturalny materiał, który świetnie prezentuje się w otoczeniu zieleni, kwiatów, kamieni i innych elementów przyrody. Możliwości aranżacyjne są tu spore i pozwalają na stworzenie przyjemnego kącika wypoczynkowego na świeżym powietrzu. Bardzo ważny jest też fakt, że meble ogrodowe wiklinowe to duża różnorodność form, kształtów, rozmiarów. Klienci mogą wyposażyć swój teren w rozmaite rodzaje foteli, krzeseł, sof, kanap, stołów, leżaków. Dzięki szerokiej ofercie producentów mebli z wikliny każdy znajdzie coś, co idealnie sprawdzi się w jego ogrodzie. W dowolnym momencie można także zmienić kolor sprzętu, pokrywając jego powierzchnię lakierem lub farbą w wybranym odcieniu.

Przystępna cena

Do zalet produktów z wikliny zaliczyć należy również ich cenę. Osoby aranżujące teren wokół domu z pewnością ucieszy fakt, że koszt zakupu sprzętów z tego materiału nie jest zbyt wygórowany, zwłaszcza w zestawieniu z jego dobrą jakością i trwałością. W przystępnej cenie można zakupić zarówno pojedyncze meble ogrodowe wiklinowe, jak i całe komplety. Warto więc zapoznać się z ofertami renomowanych producentów.