fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Jaki dywan wybrać
Wnętrza

Jaki dywan wybrać – przegląd materiałów

Właściwie dopasowany dywany pozwoli zadbać o praktyczną i efektowną dekorację każdego wnętrza. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób wspomniana kwestia stanowi nie lada wyzwanie, tym bardziej że należy zwrócić uwagę nie tylko na design, ale także materiał, z którego go wykonano. W końcu każdy z nich będzie posiadał nieco inne właściwości, stąd też warto jest wziąć pod uwagę funkcję, jaką ma pełnić.

Jednym z niezbędnych elementów do stworzenia prawdziwego azylu w naszych mieszkaniach, który pozwoli zadbać o komfort, wygodę oraz regenerację po trudach codziennych obowiązków domowych lub służbowych, są dywany. Dzięki odrobinie miękkości, jaką oferują m.in. dywaniki bawełniane, jesteśmy w stanie ulżyć swoim zbolałym mięśniom, a także w prosty sposób zapewnić odrobinę relaksu, jaka płynie z bosego przechadzania się po nich. Oczywiście w przypadku wyboru odpowiedniego dywanu, niejedna osoba może mieć niemały problem, tym bardziej że są to produkty, które występują w wielu bardzo różnych wariantach pod względem wzorów, kolorów oraz materiałów wykorzystanych do produkcji.

Rodzaje dywanów – przegląd materiałów

Dywany są produktami, charakteryzującymi się szerokim spektrum dostępnych na rynku modeli, które można podzielić m.in. ze względu na materiał, jaki został wykorzystany do ich produkcji, co pozwala nam na wyróżnienie takich artykułów jak:

  • Dywan jutowy – to połączenie naturalności z egzotycznym pięknem, do ich produkcji wykorzystywane jest w 100% naturalne, a tym samym biodegradowalne włókno pochodzenia roślinnego. Charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na intensywne użytkowanie. Stanowią doskonały i modny dodatek do wielu nowoczesnych oraz tradycyjnych wnętrz, zwłaszcza tych urządzonych w stylu skandynawskim lub rustykalnym.
  • Dywan bawełniany – w przypadku produktów z tej kategorii, możemy liczyć na najwyższy komfort i wygodę użytkowania, dzięki wykonaniu ich z miękkiego, naturalnego materiału. Nic więc dziwnego, że są jednymi z chętniej wybieranych dywanów do aranżacji różnych wnętrz, zwłaszcza, że na długo zachowują/utrzymują swoją nienaganną kolorystykę. Dodatkowo posiadają właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu.
  • Dywan wełniany – są połączeniem wysokiej jakości z komfortem użytkowania. Wykorzystany do ich produkcji materiał, jest nie tylko miękki i przyjemny w dotyku, ale także sprężysty i wytrzymały, dzięki czemu nie ulega odkształceniom. Zapewniają skuteczną ochronę przed chłodem. Mogą również pełnić funkcję reprezentacyjną.
  • Dywany jedwabne – uchodzą one za produkty z najwyższej półki. Wyróżniają się dużą gęstością i jednocześnie także lekkością. Ich cechą charakterystyczną jest wysoki połysk. Doskonale sprawdzają się w przypadku alergików. Dodatkowo są odporne na zabrudzenia.