fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

co kupić do nowego domu
Dom Lifestyle Wnętrza

Co kupić do nowego domu?

Przeprowadzka do swojego własnego, wymarzonego domu jest zazwyczaj spełnieniem marzeń. W wielu przypadkach okazuje się jednak, że to nie lada wyzwanie, które wymaga dobrej organizacji. Warto zastanowić się czego będziemy potrzebować na samym początku a co możemy zakupić w nieco późniejszym czasie. Zatem co kupić do nowego domu?

Podstawowe zakupy

Lista rzeczy do nowego lokum początkowo może wydawać się niepotrzebna. Pamiętajmy jednak, że w tym czasie mamy mnóstwo spraw na głowie a przemyślane i zaplanowane zakupy pomogą nam urządzić nasz nowy dom z głową. W pierwszej kolejności zanotujmy zakup tego, co jest dla nas absolutnie niezbędne, czyli artykuły i przedmioty codziennego użytku. Lista zakupów powinna obejmować zatem: niezbędne wyposażenie kuchenne (kuchenka z piekarnikiem, lodówka, zlewozmywak) produkty spożywcze, garnki i inne akcesoria do gotowania czy podawania posiłków. Kolejnymi na liście są niezbędne wyposażenie i przedmioty w łazience, czyli: umywalka, sedes, prysznic lub wanna, pralka, ręczniki, kosz na brudne ubrania, suszarka, kosmetyki i inne drobne artykuły. Ważne są również sprzęty do salonu i sypialni, jak: stół, krzesła, telewizor, kanapa lub wypoczynek z funkcją spania, szafa, pościel. Przechodząc już do wyposażenia korytarza z pewnością potrzebny będzie na początku jakiś wieszak, stojak na buty, wycieraczka. Niezbędnymi przedmiotami, które powinny znaleźć się na naszej liście są również: żelazko, deska do prasowania, suszarka do ubrań, akcesoria do sprzątania i środki czystości.

Lista zakupów w dalszej kolejności

Zaopatrzenia się w inne potrzebne dla nas rzeczy możemy dokonać mieszkając już w nowym domu i planując kolejne zakupy w miarę możliwości finansowych. Dalsza lista zakupów powinna zawierać już sprzęty, meble, akcesoria czy dekoracje, na których zakup nie mogliśmy sobie pozwolić od razu. Zastanówmy się jakie meble będą nam jeszcze potrzebne ażeby w pełni urządzić pokoje czy zagospodarować korytarz. Zanotujmy czego jeszcze potrzebujemy do salonu, kuchni czy łazienki. Być może będziemy chcieli zakupić wyposażenie domowego gabinetu. Może potrzebujemy jakiś udogodnień związanych z pracą bądź hobby. Jeśli gotujemy i zajmujemy się domem możemy ująć na swojej liście czego jeszcze potrzebujemy jako gospodyni domowa. Zapiszmy jakie jest niezbędne dla nas wyposażenie balkonu, garderoby, spiżarni, garażu. Zastanówmy się nad zestawem podstawowych rzeczy do drobnych napraw: miarka, młotek, przedłużacz, wiertarka, zestaw śrubokrętów itp. Często do domowych prac przydaje się drabina lub składane schodki. Warto pamiętać o roletach czy firankach i zasłonach. Na naszej liście możemy umieścić różnego rodzaju małe szczegóły, które sprawia, że dom stanie się bardziej przytulny: ramki ze zdjęciami, świece, lampy, kolorowe poduszki, kwiaty doniczkowe.

Lista zakupów do nowego domu jest zazwyczaj dosyć długa. Dlatego już podczas kupowania pierwszych, podstawowych rzeczy okazuje się bardzo pomocna. Ułatwia przemyślane, stopniowe nabywanie wszystkiego czego potrzebujemy do urządzenia nowego domu.