fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Jak nowocześnie wykończyć wnękę prysznicową
Dom

Jak nowocześnie wykończyć wnękę prysznicową?

Wnęka prysznicowa to świetny pomysł zwłaszcza w przypadku niestandardowych powierzchni czy kształtów pomieszczeń. Zazwyczaj w takich wnękach nie montuje się wysokiego brodzika. Jest to wygodne i bezpieczniejsze niż klasyczne kabiny. Daje też ogromną swobodę aranżacyjną: jej ściany możemy wykończyć jak tylko nam się spodoba.

Industrialne klimaty

Beton lub kamień i metal w połączeniu ze szklanymi drzwiami: to recepta na interesującą aranżację. Beton architektoniczny lub dekoracyjny nadają wnętrzu prosty, surowy charakter. W połączeniu z chromowanymi uchwytami i profilami drzwi prysznicowych prezentuje się elegancko i nowocześnie.

Natura i prostota

Drewno rzadko jest wykorzystywane w wykończeniu łazienek, a daje piękny efekt w połączeniu z innymi materiałami. Drewno na ścianach nadaje pomieszczeniu ciepły charakter. Przy zastosowaniu odpowiedniego gatunku drewna i zabezpieczeniu go nie musimy się obawiać, że wilgoć je zniszczy. Najbardziej odporne na wodę są egzotyczne gatunki: tekę, iroko lub cedr. Z naszych rodzimych gatunków sprawdzi się dąb szlachetny, brzoza, klon czy czereśnia. Po impregnacji ciśnieniowej i powierzchniowej takie drewno przetrwa wiele lat w doskonałym stanie. Jeśli mimo wszystko drewno wzbudza wątpliwości, płytki ceramiczne lub gres potrafią je doskonale naśladować.

Klasyczna ceramika

Płytki to niezawodna, łazienkowa klasyka. Odporne na wodę, łatwe w zmywaniu i relatywnie niedrogie. Dostępne w różnych wzorach i rozmiarach, pięknie komponują się z innymi materiałami. Płyty gresowe z kolei są bardzo wytrzymałe. Często imitują beton, marmur lub drewno, co czyni je jeszcze bardziej uniwersalnymi.

Gra świateł

Ściany wnęki wykończone szkłem, spod którego świecą punktowe kinkiety? A może cały wzór ułożony z taśm ledowych? Światło oprócz służenia względom praktycznym może być również ozdobą. Wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia i odpowiednie zabezpieczenie są tutaj kluczowe, jednak z wykorzystaniem szkła jako wykończenia wszystko staje się osiągalne.

Diabeł tkwi w szczegółach

Po zaprojektowaniu ścian i podłogi wnęki przychodzi czas na wybór drzwi do naszego prysznica. Oprócz ściśle praktycznej funkcji, jaką jest ochrona pozostałej części łazienki przed zalaniem, będą stanowić „kropkę nad i”w naszym projekcie wnętrza. Stacjonarne sklepy często oferują bardzo ograniczony wybór, więc warto przejrzeć ofertę sklepów online, takich jak Arena Łazienek.

Przejrzyste, szklane drzwi prysznicowe są uniwersalne i świetnie się prezentują w niemal każdej aranżacji. Nie każdemu jednak musi odpowiadać taka przeźroczystość. W takiej sytuacji można zdecydować się na szkło szronione lub z sitodrukiem.

Wybierając model drzwi trzeba też wziąć pod uwagę, jak mają się otwierać. Ma to duży wpływ przede wszystkim na komfort korzystania z prysznica. Składane lub przesuwne będą praktyczne w małych wnętrzach. Drzwi uchylne z kolei pozwalają na utworzenie szerszego wejścia, a ich ceny są mniejsze niż w przypadku pozostałych wariantów.