fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

malowanie natryskowe
Budownictwo

Czy malowanie natryskowe jest dobre?

Wykańczanie mieszkania czy domu jednorodzinnego to złożony proces, na który składają się nie tylko prace porządkowe, ale też remontowe. Wymagają one podjęcia wielu decyzji, między innymi dotyczących materiałów budowlanych czy technik wykonania samych prac. Sprawdź czym jest malowanie natryskowe i czy warto na nie postawić.

Czym jest malowanie natryskowe?

Branża budowlana idzie z postępem techniki i tradycyjne metody powoli odchodzą do lamusa. Na ich miejscu pojawiają się innowacyjne techniki, do których zaliczyć możemy między innymi malowanie natryskowe ścian. Rozwiązanie to ma wiele zalet, jednak wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi.

Malowanie jest jedną z najstarszych metod wykańczania ścian. Zapomnij jednak o pędzlu czy wałku, z którego ścieka farba na podłogę. Farby obecnie dostępne w sklepach powstają z wysokiej jakości składników, dzięki czemu są trwalsze, wydajniejsze i dłużej zachowują nienaganny wygląd. Malowanie natryskowe polega na rozpylaniu aerozolu farby pod ciśnieniem, a wszystko przy pomocy specjalnego urządzenia z pistoletem lub lancą. Metoda ta sprawdzi się wszędzie tam, gdzie powierzchnie do pokrycia farbą są duże i ogólnie dostępne, a jednocześnie pełne krawędzi, zakamarków czy szczelin. Za pomocą malowania natryskowego najczęściej wykańcza się sufity i ściany we wnętrzach domów i nie tylko. Twoja sytuacja finansowa nie pozwala Ci na pewne prace remontowe? Szybka gotówka z pewnością podreperuje domowy budżet.

Zalety malowania natryskowego

Malowanie natryskowe to usługa, którą oferuje obecnie większość firm specjalizujących się w wykonywaniu prac budowlano-remontowych. Istnieje także wiele firm, które wypożyczają sprzęt do malowania tą metodą. Do najważniejszych zalet należy zaliczyć bardzo dokładne pokrycie powierzchni farbą, a także docieranie substancji we wszystkie zakamarki i szczeliny. Ponadto rozpylana warstwa farby jest równa na całej powierzchni, a na ścianie nie zauważymy zacieków czy przebarwień, jak to bywa w przypadku użycia klasycznego pędzla czy wałka.

Malowanie natryskowe to także oszczędne zużycie farby, a przede wszystkim znacznie krótszy czas malowania ścian czy sufitów. Można więc śmiało stwierdzić, że metoda ta nie tylko zapewnia lepsze efekty, ale też jest tańsza. Pomijając koszt zestawu do malowania, który jest inwestycją jednorazową, oszczędność farby i czasu z pewnością korzystnie wpłynie na budżet całego remontu.

Etapy malowania natryskowego

Przed przystąpieniem do malowania natryskowego, należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie i przedmioty, które nie będą malowane. Warto także zwrócić uwagę na porę dnia, podczas której jest jak najmniej owadów, które mogłyby wlecieć przez otwarte okno. Podczas użytkowania specjalistycznego sprzętu, należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta, a cały proces przebiegnie sprawnie. Niewystarczające oszczędności uniemożliwiają Ci przeprowadzenie remontu? Szybka gotówka to idealne rozwiązanie dla Ciebie.