fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

mop parowy czy warto
Dom Lifestyle

Mop parowy – czy warto go kupić?

Dbanie o czystość jest dla wielu osób bardzo ważne, a konsumenci często inwestują w różne urządzenia, które ułatwią sprzątanie. Jednym z urządzeń, które chociaż nie jest bardzo popularne, ale jednocześnie pożądane przez wiele osób, jest mop parowy, jednak czy warto go kupić?

Czym jest mop parowy?

Mopy parowe są nowoczesnymi wersjami tradycyjnego mopa, które wymagają jednak podpięcia do sieci, co często uważa się za ich wadę, gdyż nie każdy lubi sprzątać przy pomocy urządzenia podpiętego do gniazdka elektrycznego.

Dzięki gorącej parze powierzchnie są nim dokładni myte, ale też odkażane, dlatego docenią to urządzenie osoby, którym szczególnie zależy na pozbyciu się wszelkich drobnoustrojów. Mop taki jednak użyty może być tylko na powierzchniach wodoodpornych, czyli na impregnowanym drewnie, płytkach, marmurach, terakocie i innych powierzchniach.

Nie tylko podłoga

Wiele osób interesuje się mopami parowymi, gdyż służą one nie tylko do mycia podłóg. Stanowią one nieocenioną pomoc przy myciu okien i innych szyb, a także luster. Wiele osób zastanawiając się nad pytaniem o mop parowy czy warto go kupić, wybiera go ze względu na spore ułatwienie właśnie przy myciu okien, zwłaszcza wtedy, gdy mieszkają w blokach na wyższych piętrach.

Użyć można ich także do mycia dywanów, używając specjalnych nakładek, jednak w tym przypadku nie uzyska się takiego efektu, jak podczas prania dywanów, jednak gorąca para zabije większość zamieszkujących dywan roztoczy, a więc docenią go przede wszystkim alergicy.

Wady mopów parowych

Mopy parowe wydają się dla wielu osób idealne, jednak często pomija się fakt, że są dość kłopotliwe w eksploatacji. Poza tym, że muszą być podłączone do gniazdka elektrycznego, trzeba je stale odkamieniać i wymieniać filtry, co dla wielu osób jest uporczywe.

Osoby, które są tym faktem zniechęcone, powinny jednak zrobić sobie bilans zysku i straty czasu. W przypadku małego mieszkania, w którym nie ma wiele powierzchni do czyszczenia przy pomocy takiego mopa, dbanie o niego może zajmować więcej czasu, niż oszczędza się go na samym użytkowaniu mopa.

W przypadku większych mieszkań i domów jednorodzinnych ilość czasu oszczędzona dzięki temu urządzeniu jest tak duża, że konieczność jego wyczyszczenia i odkamienienia, a także przeprowadzenia innych czynności konserwacyjnych, nie odstrasza. Mop parowy szczególnie przyda się za to także w firmach, w tym w rozmaitych biurach, zapewniając wysoki poziom czystości wielu powierzchni, w tym – często bardzo dużych – okien, szklanych drzwi i eleganckich podłóg.