fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

budowa domów jednorodzinnych szeregowych
Budownictwo Dom

Jakie koszty musimy ponieść w związku z wybudowaniem domu szeregowego?

Osoby, które myślą o wybudowaniu swojego domu szeregowego, powinny zapoznać się z kosztami jakie będą musiały ponieść, by zamieszkać w wymarzonym domu.

Budowa domów jednorodzinnych szeregowych do zamkniętego stanu surowego.

Na pierwszy ogień idzie postawienie fundamentów. Kwota jaką na to wydamy zależy od przeprowadzonych prac ziemnych, takich jak podsypki piaskowe czy podkopy. Na tym etapie powstają także ławy fundamentowe oraz ściany fundamentowe izolowane. Izolacja taka pozwala na zabezpieczenie termiczne z styroduru oraz na pionowe przeciwwilgociowe. Kolejnym etapem jest położenie płyty z betonu.

Jak wygląda budowa od stanu zerowego?
Zakup materiałów.

Jeżeli nasz dom posiada już fundamenty, czyli nastąpił stan zero kolejnymi krokami będą zakup bloczków betonowych, poziomej izolacji, zaprawy oraz nadproży prefabrykowanych, aby można było wznieść ściany nośne. Ściany działowe natomiast będą powstawać z bloczków zrobionych z komórkowego betonu. Kolejny krok to montaż instalacji wentylacyjnej, której część zewnętrzna może zostać zabudowana na nasze życzenie. Po tym etapie przychodzi czas na strop naszej szeregówki, aby go wykonać potrzebne będą wieńce, słupy oraz podciągi. Oprócz kosztów związanych z zakupem materiałów, dojdą nam również koszty wypłaty dla murarza i innych pracowników budowlanych. Aby dach mógł powstać, należy zaopatrzyć się w dachówkę, więźbę prefabrykowaną dachową oraz poszycie. Do wykończenia dachu potrzebne nam będą rynny i właz wejściowy. Ocieplenie dachu wymaga zakupu stelaży z profili, płyt kartonowo-gipsowych, jak również i wełny mineralnej. W tym przypadku również musimy ponieść koszty wynagrodzenia dla pracowników.

Stan surowy otwarty budynku.

Do takich kosztów należy zaliczyć okna, które możemy wybrać z pcv lub drewna. Możemy zakupić również okna energooszczędne, które zwrócą nam koszty związane z ich kupnem przez obniżenie rachunków za ogrzewanie. Drzwi zewnętrzne możemy wybrać standardowe lub antywłamaniowe. Obecnie na rynku jest wiele modeli, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Na drzwiach wejściowych, jednak nie powinniśmy oszczędzać, bo w dużej mierze od nich zależy nasze bezpieczeństwo. Jeśli potrzebna nam będzie brama garażowa mamy do wyboru bramę napędową, uchylną, skrzydłową i segmentową. Do najczęściej wybieranych bram należą segmentowe, które doskonale izolują dzięki piance poliuretanowej. Ponadto tego typu bramy nie zajmują nam dużo miejsca w garażu i są wykonane z blachy trapezowej. Bramy te są proste w obsłudze oraz tanie.

Wydatki jakie poniesiemy są zależne od jakości materiałów, które kupimy oraz od metrażu szeregowca. Do budowy domu wybierajmy tylko fachowców, by mieć pewność, że nasz budynek będzie postawiony w prawidłowy sposób. Pamiętajmy jednak, by najpierw wszystko dokładnie przeanalizować, gdyż dom będzie nam przecież służył na długie lata.