fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

dobre ręczniki
Dom Lifestyle

Dobre ręczniki – jak je rozpoznać?

Element wyposażenia łazienki, jaki jest ręcznik, tak głęboko wtapia się w codzienność, że zdecydowana większość osób nie ma nad nim żadnej refleksji, jednak osoby chcące wybrać produkt najwyższej jakości często zastanawiają się, czym w zasadzie charakteryzują się dobre ręczniki.

Tkanina i gramatura

W przypadku ręcznika o jego jakości świadczą przede wszystkim tkanina i gramatura. Najwyższej jakości ręczniki powinny być wykonane z czystej bawełny, która nie tylko doskonale wchłania wodę, ale także przyjazna jest alergikom, którzy często potrafią odczuwać świąd, używając tanich ręczników, w których wykonano materiały syntetyczne.

Jako gramaturę określa się z kolei ciężar materiału, wyrażany w gramach na metr kwadratowy ręcznika. W przypadku produktów o najwyższej jakości powinna być ona jak najwyżs za, przekraczając 550 gramów.

Ręcznik o wysokiej gramaturze posiada jednak tę wadę, że długo schnie, dlatego też niektórzy wolą gramaturę mniejszą, jednak im jest ona wyższa, tym jest on bardziej chłonny i jednocześnie bardzo przyjemny w dotyku, co dla wielu osób jest najważniejsze i przemawia za zakupem takiego ciężkiego ręcznika.

Rozmiar i wzornictwo

Dobre ręczniki powinny też być wystarczająco duże, a wiele osób kieruje się zasada, że im więcej materiału, tym lepiej. Duży ręcznik gwarantuje lepsze wycieranie się i daje możliwość dokładnego otulenia się nim po wyjściu z wanny, jednak można mieć problem z jego powieszeniem – nie każdy dysponuje w łazience odpowiednią ilością miejsca na zawieszenie największych ręczników.

Ręcznik to jednak nie tylko typowo użytkowy przedmiot, a wiele osób traktuje go jako ważny element wystroju, przywiązując wielką wagę do wzornictwa i wykończenia. Istnieją ręczniki o bardzo wysokiej jakości wykonania, które zadziwiają ilością detali i wyczuciem smaku ich projektantów, a złożoność wzoru i jakość wykończenia wpływają bardzo mocno na cenę, wskazując też na to, czy ma się do czynienia z produktem wysokiej jakości.

Co do koloru, w przypadku większości łazienek zaleca się ręczniki jednokolorowe, a istnieje wiele odcieni, które zachwycają swoją elegancją, bardzo różniąc się od tych, które spotykane są w tańszych marketowych ręcznikach, w których barwy są często zbyt jaskrawe i jednocześnie łatwo się spierają. Dobrej jakości ręcznik powinien przez długi czas wyglądać tak samo, jak podczas jego zakupu, a trwałość koloru jest także jedną z cech świadczących o wysokiej jakości produktu, dlatego też ręczniki najlepiej kupować w wyspecjalizowanych sklepach, w których będzie się też można zapoznać bliżej z konkretnym ręcznikiem.