fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

wanna ze szklanym parawanem
Budownictwo Dom

Jakie są zalety i wady wanien z parawanem

Wanna z parawanem jest bardzo dobrą alternatywą dla tych osób, które lubią brać prysznic oraz ciepłe kąpiele w wannie.

Parawan składany.
Z jakim parawanem wybrać wannę?
Parawan przesuwany lub wahadłowy.

Jeśli już jesteśmy zdecydowani na zakup tego typu wanny, musimy jeszcze wybrać pomiędzy trzema wariantami parawanów. Wanna z parawanem składanym posiada kilka skrzydeł, które w dowolny sposób możemy składać. Wybierając taką opcję mamy możliwość zakupu dowolnej liczby skrzydeł tak, aby idealnie pasowały do wanny. Wanna z parawanem przesuwanym jest instalowana na prowadnicach, dzięki którym skrzydła mogą się przesuwać. Ten rodzaj parawanu pasuje do każdego typu wanny i tak samo jak w pierwszym przypadku, można wybrać dowolną liczbę skrzydeł. Wanna z parawanem wahadłowym jest najmniej wybierana przez ludzi, dlatego iż łatwo jest rozlać wodę na podłogę, jeśli szyba jest lekko uchylona. Parawan ten nadaje się tylko do wanien w kształcie prostokątnym.

Wanna z parawanem szklanym – jakie tworzywo najlepiej wybrać na parawan?

Wanna ze szklanym parawanem jest zrobiona z hartowanego szkła. Taki parawan jest bardzo odporny na uszkodzenia. Do wad tego typu wanien możemy zaliczyć osad z mydła, który zostaje na szybie po kąpieli oraz wysoką cenę. Wanna z parawanem z tworzywa sztucznego jest dostępna w różnych wzorach i kolorach. Model ten niestety łatwo się odkształca i jest podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Jakie są zalety i wady wanien z parawanem?

Do zalet tych wanien na pewno można zaliczyć fakt, że doskonale nadają się do łazienki o małym metrażu. Kolejną zaletą jest możliwość wzięcia prysznica na stojąco oraz brak możliwości wychlapywania wody z wanny na zewnątrz. Wadami tego typu wanien są wspomniane wcześniej pojawiające się osady z mydła, które jest najlepiej od razu po kąpieli czyścić, jak również niska wytrzymałość, jeśli nie zdecydujemy się na parawan ze szkła.

Do jakich wnętrz pasuje wanna z parawanem?

Przede wszystkim jest ona idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają mało miejsca w łazience. Jak wiadomo w niektórych blokach łazienki są małe, więc tego typu wanny idealnie się sprawdzą. W przypadku domów wolnostojących taki rodzaj wanny pasować będzie, również na poddaszu. W tym przypadku bez problemu można ją zamontować pod skosem.

Podsumowując wanny z parawanem są bardzo dobrym rozwiązaniem, dlatego warto jest pomyśleć nad ich zakupem. Wybór wanny powinien być jednak dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb.