fotosos.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

kabina prysznicowa
Dom Wnętrza

Kabina prysznicowa – idealna forma szybkiej kąpieli.

Kabina prysznicowa – idealna forma szybkiej kąpieli

Wstępnie o prysznicu…

Prysznic to bardzo wygodna opcja zażycia kąpieli, ponieważ w bardzo krótkim czasie orzeźwi niejedno spragnione wody ciało i szybko postawi człowieka na nogi. Wejście do kabiny prysznicowej nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy tam wejść, zamknąć przeszklone drzwi i gotowe! Właśnie można odkręcić wodę, a takiej wygody nie zapewni nam wanna.

Wanna czy prysznic?

Kąpiel w wannie jest niesamowicie relaksująca, dlatego nie warto całkowicie zrezygnować z niej na rzecz prysznica. Wyjątek stanowi konieczność, jaką jest mała łazienka. Szczególnie w mieszkaniach w bloku możemy narazić się na mały metraż łazienki i stanąć przed trudnym wyborem, jakim jest: wanna czy kabina prysznicowa?

To naprawdę trudny wybór, szczególnie przy małych dzieciach. Wanna zapewni im o wiele prostszą kąpiel, ponieważ wystarczy nalać trochę wody, uzupełnić ją płynem do kąpieli i stworzyć idealne warunki do wykąpania dzieci, zważając na fakt, iż każda pociecha uwielbia być otoczona delikatną, pachnącą pianą. Prysznic o wiele bardziej przyda się rodzicom oraz starszymi dzieciom, ponieważ zaoszczędzi sporo czasu przed wyjściem do pracy lub szkoły.

Problem z wyborem miejsca do kąpieli można rozwiązać w bardzo prosty sposób, ponieważ można wybrać głęboki brodzik, albo połączyć wannę z prysznicem za pomocą parawanu. Sprytne i proste rozwiązania są najlepsze.

Dlaczego jednak w domu powinien stanąć prysznic, a nie wanna?

Zalety kabiny prysznicowej

Wróćmy jeszcze raz do metrażu łazienki. Prysznic idealnie nada się do małych pomieszczeń, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Zamiast standardowych „dziewięćdziesiątek” można wybrać te nieco mniejsze „osiemdziesiątki”, co też wyjdzie na plus, bo każdy się tam zmieści, a poza tym zostanie trochę więcej wolnej przestrzeni, którą można wykorzystać w inny sposób. Przy wyborze kabiny prysznicowej możemy wybrać te kwadratowe lub półokrągłe, które zajmują mniejszą powierzchnię. Czasem zdarza się, że łazienka jeszcze albo wcale nie posiada płytek na ścianach, więc istnieje możliwość zabudowanej kabiny prysznicowej, tej z „plecami”, która oferuje również opcję z hydromasażem.

Warto jeszcze raz wspomnieć o zaoszczędzeniu czasu na kąpiel. Prysznic sprawdzi się podczas planowanego wyjścia z domu oraz przede wszystkim w upalne dni. W bardzo szybki sposób pomoże nam się orzeźwić oraz odświeżyć. Dodatkowo posiadając w naszej łazience prysznic, zmarnujemy o wiele mniej wody w porównaniu do kąpieli w wannie. Bardzo istotna jest również kwestia tego, że brud pod prysznicem spływa z naszych ciał bezpośrednio do kanalizacji, zatem nie osiada się ponownie w żaden możliwy sposób. Kąpiel w wannie? Owszem, jest relaksująca, ale pływanie we własnym brudzie? Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Mikroskopijne wady prysznica

Zalet jest wiele, a wad? Pora na konfrontację z rzeczywistością.
Pomijając brodzik, prysznic owszem może się nie sprawdzić podczas kąpania dzieci. Dodatkowo nie zrelaksuje nas tak, jak dłuższe posiedzenie w wannie pełnej pachnącej od płynów i olejków, ciepłej wody.

Podsumowując, prysznic jest w prawdzie tą prostszą i szybszą opcją kąpieli, ale wanna również ma swoje cele. W ekstremalnych przypadkach warto szukać ciekawych połączeń składających się z obu tych elementów.